Makiažo šepetėliai yra viena iš pagrindinių priemonių siekiant išgauti išsvajotą bei nepriekaištingą makiažą, todėl turime reguliariai bei tinkamai mokėti juos prižiūrėti. Kiekvieną paskutinio mėnesio dieną priminimuose pasižymėkime išsiplauti makiažo šepetėlius. Prižiūrėtuose šepetėliuose nesiveis bakterijos, šie tarnaus ilgiau, produktai ant odos pasidengs tolygiau ir prisilietimai prie veido bus kur kas malonesni nei neprižiūrėti.

Jeigu nešvarius teptukus kaskart pavalysime į medžiaginį audinį arba servetėlę, mums nereikės taip dažnai jų plauti šampūnu. Nenaudokite valiklio, kurio sudėtyje yra alkoholinio tirpiklio (išskyrus tuos atvejus, kai jums reikia švaraus ir sauso šepetėlio tuoj jau pat) nes tai pažeis tiek natūralų tiek sintetinį šepetėlio plauką.

KAIP PLAUTI?

Šepetėlių galiukus plaukime šiltame vandenyje. Labai svarbu, kad nešlapintume viso kotelio, nes šerelių sukabinimas gali greičiau iširti ir taip greičiau plaukeliai pradės byrėti.

KAIP DŽIOVINTI?

Švelniai suspauskime šepetėlio galvą rankšluosčiu, taip sumažinsime vandens perteklių juose. Kad šepetėliai nepakeistų savo formos pirštais švelniai suformuokime jį į teisingą formą ir paguldykime šiek tiek nustūmus nuo spintelės paviršiau krašto, vienas į kitą nesiliečiant.

Nedžiovinkime jų ant tiesioginės saulės spindulių arba džiovintuvu, leiskite natūraliai išdžiūti. Išplauti šereliai gana ilgai džiūsta, todėl juos geriau plaukime vakare, kad atsikėlus ryte vėl galėtumėte naudotis.

Paprastai šepetėliai tarnauja nuo trejų iki penkerių metų, bet tai žinoma priklauso nuo pačių plauko šerelių ir kaip dažnai juos naudojame. Jeigu šepetėliai būna palikti ilgą laiką nenaudojami, yra didelė tikimybė, kad jų plaukeliai taip pat pradės byrėti.

KOKIUS PRODUKTUS TURĖČIAU IŠMĖGINTI?

Jeigu esi vizažistė, privalai išmėginti Jane Iredale šepetėlių šampūną. Šis šampūnas praturtintas greipfruto aliejumi ir jūros dumblių ekstraktais. Po jo naudojimo, šepetėliai tampa neapsakomai švelnūs bei glotnūs. Su juo dauguma merginų plauna ne tik šepetėlius, bet ir savo pačių plaukus ir rezultatas fantastiškas. Be to jis labai skaniai kvepia!

Minusai – kiekis yra gan didelis (400 ml), todėl jeigu kosmetinėje turite iki 10 šepetėlių, ir ketinate jį naudoti tik kaip šepetėlių valiklį, abejoju ar verta investuoti. Vietoj jo, galite išsiversti ir su savo plaukų naudojamu šampūnu. Taip pat kaina šio produkto nėra maža – apie 46 eur.

Jeigu norite, kad šereliai taptų itin švelnūs, jų galiukus patepkite balzamu, tačiau itin mažu kiekiu, nes jeigu produkto uždėsite per daug, išdžiūvęs šepetėlis gali sunkiau paimti į save produkto bei sunkiau padengti produktą ant veido.

Da vinci specialus muilas įspūdžio nepaliko, jis kaip ir bet kuris rankų muilas išplauna lygiai taip pat.

Visai neseniai atrastas stebuklas MaqPro šepetėlių valiklis, jame nėra spirito, jis itin greitai bei puikiai išvalo šepetėlius. Pašalina tiek sausus, tiek kreminius ar net vandeniui atsparius likučius. 

Prieš MaqPro naudojau Make Up For Ever purškiamus du valiklius.

Vienas iš jų (žalios spalvos) yra pagamintas alkoholio pagrindu, naudojant jį, reikia palaukti kelias minutes, kol priemonė išgaruos iš šepetėlio, ir tik po kelių minučių galime naudoti, nes kitu atveju galime sudirginti akis bei veido odą.

Kitas Make Up For Ever šepetėlių valiklis yra sukurtas aliejiniu pagrindu, jis neutralaus kvapo, puikiai išvalo, plauką padaro švelnų, tačiau jo negalima purkšti per arti, nes suriebaluosime plauką, ir turėsite laukti gan ilgai, kol šis išdžius, taip prarasime daugiau laiko ir makiažas užtruks žymiai ilgiau negu tikėjotės.

KAIP NAUDOTI PURŠKIAMĄ ŠEPETĖLIŲ VALIKLĮ?

Paimkite popierinę servėtėlę ir maždaug iš 50 cm atstumu purškime ant šepetėlio, sukime šepetėlį sukamaisiais judesiais kol šepetėlis taps švarus.

Itin greitam išvalymui naudoju specialią Color Switch kempinę, ji tinka valyti tik sausų produktų prisigėrusius šepetėlius. Per kelias sekundes patrynusios šepetėlį į kempinę pašalinsime visus nešvarumus ir po kelių sekundžių galime naudoti, taip sutaupome nemažai laiko.

Taip aš rūpinuosi savo šepetėliais. O kaip Jūs prižiūrite savo makiažo šepetėlius? Kokius valiklius išbandėte? Kokie iš jų mėgstamiausi?