Senėjimas – natūralus biologinis procesas, kurio metu veido bruožai su metais kinta. Dažniausiai tokiame makiaže vyrauja natūralios, žemiškos spalvos, negriežtos akių bei antakių linijos. Išryškintos lūpos padeda atitraukti dėmesį nuo akių, kuriose su amžiumi atsiranda raukšlelių. Elegantiško amžiaus moterys turėtų makiažą atlikti šiek tiek kitaip nei jaunos merginos. Apie tai, ką jos turėtų naudoti ir kokia seka, skaitykite naujai paruoštame mano straipsnyje.

VALYMAS

Visų pirma, pasirūpinkite, kad veido oda būtų tikrai gaivi ir švari prieš tepant veido kremą ir kitas dekoratyvines priemones.

VEIDO KREMAS

Senstant oda ima labiau sausėti, todėl ją reikia nuolat drėkinti. Drėkinamieji kremai padės ilgiau išlaikyti odą stangrią, elastingą ir lygią, bei sulėtins raukšlių atsiradimą. Palaukite kelias minutes, kol produktas įsigers į odą, ir galite pereiti prie kito žingsnelio – makiažo bazės.

MAKIAŽO BAZĖ

Makiažo bazė nėra privaloma kasdieniniam makiažui (jos gali kimšti poras), tačiau ypatingomis progomis, kai norite atrodyti nepriekaištingai, be jos neišsisuksite. Padengus veidą baze makiažo pagrindas ir ant jo užteptos visos kitos priemonės atrodo lygesnės ir ilgiau išsilaiko.
Kosmetikos rinkoje yra skirtingų tipų bazių, tokios, kurios mažina raudonį, drėkinančios, matifikuojančios, skaistumo suteikiančios, poras užpildančios ir t.t. Jas turėtumėte rinktis pagal savo veido odą. Silikoninė bazė padės išlyginti odos paviršių, užpildys raukšleles ir poras, kas brandžiame amžiuje itin aktualu. Kai bazė įsigeria į veido odą, galite pereiti prie kito žingsnelio – makiažo pagrindo.

MAKIAŽO PAGRINDAS

Nesirinkite sunkių, tirštų makiažo pagrindų, nes tokie makiažo pagrindai išryškins mimikos raukšleles. Vietoj jų rinkitės lengvesnės tekstūros pagrindus, tokius kaip Liquid minerals iš J. Iredale. Jame esantis alavijų ekstraktas ir  hialurono rūgštis itin giliai drėkina, palaiko brandžios odos elastingumą. Be to ši priemonė atspindi šviesą, vizualiai išlygina raukšleles, paslepia išsiplėtusias poras ir išlygina odos spalvą. Neišsigąskite, jeigu produktas voliosis į gumulėlius, toks jau jis yra. Būtent šį produktą patogiausia tepti su pirštais, taip burbuliukai esantys jame greičiau ir tolygiau įsigeria į odą. Svarbu atitaikyti sau tinkamą spalvą. Einamiausios Lietuvoje šios spalvos – bisque, warm sienna, amber, golden glow (produktai pateikti nuo šviesiausio iki tamsiausio).

Makiažo pagrindų nebūtina dengti vienodu sluoksniu. Tose vietose, kur matosi ryškesni trūkumai denkite daugiau, o kitas vietas denkite plonu sluoksniu, tik tam, kad sulygintumėte visą veido atspalvį. Nepamirškite padengti dekoltė bei ausų zonos, kadangi dažniausiai būtent šiose vietose išryškėja raudonos kraujagyslės. Visada pradėkite tepti pagrindą nuo veido centro ir toliau skaidykite į visas puses link plaukų augimo linijos. Tik tuomet, kai produktas bus kruopščiai išskaidytas galite pereiti prie kito žingsnelio – korektoriaus.
Dažnai moterys daro klaidą,  visų pirmą naudoja korektorių, ir tik vėliau tepa kreminę pudrą. Tačiau turite visų pirma dengti kreminę pudrą ir tik po jos naudoti maskuoklį, tokiu būdu ant odos tepsite mažiau produktų, rezultatas bus natūralesnis. Juk kreminės pudros yra pigmentuotos, jos taip pat gali paslėpti trūkumus. Mano manymu geriau šiek tiek problema prasišviečia, negu padarome visišką veido kaukę (išskyrus tuo atveju kai mūsų laukia fotosesija, tuomet trūkumai neturi prasišviesti).

KOREKTORIAI/ MASKUOKLIAI

Jei norite, kad oda atrodytų nepriekaištingai, naudokite lengvą, gerai trūkumus paslepiantį, šviesą atspindintį maskuotoją. Jį dėkite ne prie pat vokų, kur susidariusios raukšlelės, o arčiau skruostikaulių. Paakių zona ypač brandžiame amžiuje yra labai plona, todėl turite vengti šioje vietoje dėti tirštų produktų, nes kuo daugiau jų uždėsite, tuo daugiau reikės naudoti fiksavimo priemonės, taip kyla rizika padaryti makiažą, kuris aiškiai matysis. Kitu atveju, jeigu uždėsite fiksavimo priemones per mažai, kreminis maskuoklis po kurio laiko subėgs į raukšleles ir atrodys neestetiškai.
Taip pat galite išmėginti sausas mineralines pudras, jos nesubėga į raukšleles, bet kartu ir natūraliai pamaskuoja paakius bei kitas problemas – rezultatas niekada dar manęs nenuvylė.

FIKSACIJA

Padengusios kreminiais produktais veidą, turite užfiksuoti biria arba kompaktine pudra. Jeigu veido oda nėra riebi, geriausia rinktis fiksuojamąją pudrą su šviesą atspindinčiomis dalelėmis.

AKIŲ MAKIAŽAS

Laikas paliečia akių vokų odos elastingumą, o tai išduoda gan daug apie moters amžių, todėl akis rekomenduoju akcentuoti mažiau.
Venkite perlamutrinių (kurie turi atspindinčių dalelių) akių šešėlių, nes jie  voką padarys paburkusį ir užkritusį. Taip pat riebūs pieštukai arba šešėliai gali subėgti į raukšleles, todėl akys atrodys netvarkingai.
Norėdamos atrodyti elegantiškai ir stilingai, rinkitės matinius žemiškus, neutralius atspalvius. Ypač brandesnio amžiaus moterys turėtų vengti „papūgos” efekto, t.y. rinktis violetinių, žalių, ir visokių kitokių ryškių spalvų.

Dauguma brandaus amžiaus moterų daro tą pačią klaidą (taip darė ir mano mama) – ryškina tik apatinę blakstienų liniją, tokiu veiksmu akis sumažiname, optiškai nuleidžiame į apačią ir padarome liūdnas kaip senbernaro.


Paryškinti turite labiau viršutinę blakstienų liniją, ir tik šiek tiek apatinę, tuomet akys labiau atsiveria bei tampa didesnės. Linija taip pat svarbu, kad būtų ne per stora ir gerai išskaidyta, nes storos, neretušuotos linijos sendina. Prieš tepant tušu parieskite blakstienų rietikliu – taip dar labiau optiškai atversite akis.

SKAISTALAI

Su metais odos pigmentacija papilkėja, odos spalva praranda švytėjimą, todėl turėtume rinktis priemones, kurios veidui suteiktų gaivumo bei skaistumo. Norėdamos veidui suteikti skaistumo bei gaivumo naudokite persiko spalvos skaistalus (šilto atspalvio skaistalus). Juos dėkite šiek tiek toliau nuo paakių, stenkitės nepaliesti paakių zonos. Jaunos merginos, skaistalus gali dengti aukščiau ir naudotis dviejų pirštų taisykle, o vyresnės moterys turėtų vadovautis trijų pirštų taisykle.

ANTAKIAI

Laikui bėgant vokai tampa suglebę ir palinkę žemyn. Plonyčiai, mažai plaukelių turintys antakiai labiau sutelks dėmesį į palinkusius žemyn vokus. Nenuleiskite žemyn išorinės antakių linijos, taip pat per daug neužtamsinkite. Antakių makiažo spalvą visuomet išlaikykite artimą plaukų spalvai. Per didelis spalvinis kontrastas atrodys nenatūraliai ir labai pritrauks kitų žvilgsnį.

LŪPOS

Prieš dažant lūpas, visų pirma viršų ir apačios kraštelius patepame maskuokliu arba hilighteriu (jo sudėtyje yra labai smulkių šviesą atspindinčių dalelių, todėl oda subtiliai švyti), tai optiškai lūpas padidina, paputlina. Nesirinkite matinių lūpų dažų, jie labiau tinka jaunoms merginoms. Taip pat lūpdažis neturi būti per tamsus (rudas, vyninis, violetinis) geriau rinkitės rausvus atspalvius (avietinę, persikinę). Putlumo lūpoms suteiks viduryje šiek tiek pateptas blizgis.

Ir Vuolia! Jūs jau pasiruošusi

Kas be ko nepamirškite, kad gera išvaizda susideda ne vien tik dėl dekoratyvinės kosmetikos, bet ir nuo sveiko gyvenimo būdo, sveikos mitybos, poilsio, pakankamo skysčių vartojimo ir t.t. Nuo brandžios moters turi sklisti elegancija ir ramybė, kurią padeda sukurti tarpusavyje deranti visuma.