Tobulas makiažo rezultatas priklauso ne tik nuo kosmetikos kokybės, talento, įgūdžių bei žinių, bet ir nuo kokybiškų šepetėlių. Kaip žinoti kuriuos šepetėlius pasirinkti ir kuris kam skirtas?

Labai dažnai šepetėlių komplektus sudaro 12 arba 24 šepetėliai, tačiau ar jų visų reikia asmeniniam naudojimui? Tikrai nebūtina jų visų turėti. Iš tiesų, asmeniniam naudojimui Jums gali pakakti ir šių 6 šepetėlių:

  1. Pudrai;
  2. Kontūravimui/skaistalams;
  3. Antakiams;
  4. Vidutinio dydžio plokščio šepetėlio akims;
  5. Mažesnio dydžio plokščio šepetėlio akims;
  6. Retušavimo, apvalaus šepetėlio akims.

Kai pradėjau domėtis kosmetika įsigijau labai daug šepetėlių, vieni buvo iš Ebay, kiti iš Vinted, dar kiti iš kitų web internetinių puslapių, kol galiausiai jų buvo tiek daug, kad nebeturėjau kur dėti. Kadangi jie nebuvo geros kokybės, viską turėjau pirkti iš naujo, ne rinkiniais (nes dažniausiai iš jų keli nėra itin reikalingi), o po vieną ir skirtingų firmų. Patarimas Jums – geriau investuokite į kelis, bet geros kokybės šepetėlius, nei į 24 prastos.

Šepetėliai būna trijų tipų. Kokie jie? Kada kurį naudoti? Tai labai svarbus klausimas, nes daugelis nežinodamos skirtumų tarp šepetėlių nepataisomai juos sugadina.

  1. Sintetinio plauko šepetėliai tinkami dirbti tik su kreminiais produktais – skystais makiažo pagrindais, maskuotojais, lūpdažiais, kreminiais akių šešėliais, kreminiais skaistalais, kreminiu kontūravimu, kreminiu hilighteriu (šviesintoju) ir dar daugybę kitų produktų kurie yra kreminės tekstūros. Sintetiniai šepetėliai yra nailoniniai, todėl jie nesugeria į save skysto produkto.
  2. Natūralaus plauko šepetėliai skirti dirbti su sausais produktais – sausomis biriomis/kompaktinėmis pudromis, mineralinėmis pudromis, sausais šešėliais, sausais skaistalais, sausa modeliavimo priemone ir t.t. Natūralaus plauko šepetėliai yra porėti, todėl negalime jų naudoti su kreminiais produktais, šie sugers į save produkta ir taip greičiau susigadins.
  3. Jau nebe naujiena, kad prekybos centruose galima įsigyti šepetėlių, kurių plaukeliai yra pagaminti iš prabangaus sintetinio pluošto. Plaukas taip gerai apdirbtas, kad retkarčiais net profesionalūs vizažistai neatskiria, ar jų rankose sintetinių, ar natūralių šerelių makiažo šepetėlis. Dažniausiai jie yra nurodomi kaip veganiški. Pati šių šepetėlių esu sukaupusi nemažai, todėl turiu susidariusi dviprasmišką nuomonę apie juos. Jie lengvai išsivalo, nesukelia alergijos, kaina dažniausiai būna žemesnė už natūralaus šerelio šepetėlius, tačiau pastebėjau, kad sausų produktų pigmentai nesidengia taip tolygiai, kaip su natūralaus plauko šepetėliais.

Na o dabar labai trumpai kam kuris skirtas?

  1. Antakių kirstas (gali būti tiek natūralus tiek sintetinis plaukas, man asmeniškai natūralūs patinka labiau).
  2. Kirstas šepetėlis akiduobei (natūralaus plauko).
  3. Plokšti šepetėliai sausiems akių šešėliams (natūralaus plauko). Norėdamos išgauti intensyvią spalvą nevoliokite šepetėlio po visą akies voką, o tapšnokite, taip pigmentas labiau prisitvirtins prie akių voko ir ilgiau išliks.
  4. Mažas retušavimo šepetėlis (natūralaus plauko).
  5. Kirstas kontūravimo/ skaistalų šepetėlis (natūralaus plauko).
  6. Apvalus pudros šepetėlis (natūralaus plauko).
  7. Duo fiber kreminės pudros šepetėlis (savyje turi tiek natūralaus tiek dirbtinio plauko). Kreminė pudra itin plonai bei tolygiai išsiskirsto ant veido odos.
  8. Plokščias šepetėlis kreminiai pudrai (sintetinio plauko).
  9. Maskavimo šepetėlis (sintetinio plauko).
  10. Didelis retušavimo šepetėlis naudojamas kaip akies voko raukšlei spalvų suliejimui (natūralaus plauko).
  11. Akių šešėlių šepetėlis (natūralaus plauko).
  12. Tikslus lūpų šepetėlis (sintetinio plauko).

Jeigu turite klausimų, pasiūlymų arba pastebėjimų lauksiu Jūsų laiškų!