Šiandien pakalbėsime apie pigmentines dėmės, apie tai kaip jų išvengti ir kokių priemonių imtis joms sumažinti ar visai panaikinti.

Kas yra pigmentinės dėmės ir kas lemia jų atsiradimą? 

Odos ląstelės melanocitai gamina pigmentą melaniną, suteikiantį odai spalvą ir jis yra pagrindinis apsauginis pigmentas nuo ultravioletinių saulės spindulių. Kai dėl vienų ar kitų priežasčių melanocitų veikla sutrinka, tuomet ir išryškėja tamsios rudos dėmelės ar šviesiai rausvos bei baltos (hiperpigmentacija). 

Pigmentinės dėmės gali atsirasti ne tik vyresnio amžiaus žmonėms. Jauniems žmonėms pigmentacija atsiranda veido srityje (ant nosies, skruostų, kaktos, viršutinės lūpos). 

Pigmentinės dėmės gali būti tiek įgimtos, tiek įgytos, kurios, beje, yra dažnesnės. 

Jų atsiradimo „kaltininkai“ – saulės spinduliai, sutrikusi hormonų pusiausvyra organizme, bei brandus amžius. 

Pabuvus saulėje ir neapsaugojus atvirų kūno vietų nuo UV spindulių, taip pat atsiranda pigmentinės dėmės ar labiau paryškėja strazdanos, kadangi melanino biosintezė suaktyvinta ulravioletinių saulės spindulių.

Taip pat su amžiumi, melanocitų kiekis mažėja 8-20 proc. Tad vyresnio amžiaus žmonių oda mažiau pajėgi apsisaugoti nuo ultravioletinių spindulių poveikio dėl sumažėjusios melanino sintezės. 

Ir nors pagrindinis pigmentinių dėmių atsiradimo kaltininkas yra saulė, reikėtų nepamiršti, kad telefonų, televizorių ekranai taip pat sukelia pokyčius odoje, išskirdami aukštos energijos matomą šviesą.

Kaip prižiūrėti odą esant pigmentinėms dėmėms? 

Svarbiausia užduotis – saugoti odą nuo UV – tepti apsauginiais kremais su SPF, atlikti odos šveitimą, naudoti kosmetines priemones, kurių sudėtyje yra odą šviesinančių medžiagų – vitamino C, retinolio, AHA rūgščių. 

Kovai su pigmentinėmis dėmėmis veiksmingos priemonės yra LeviSsime WHITE LINIJA – su balinančiomis medžiagomis.

Ši linija, kremas ir serumas ne tik efektyviai šviesina ir naikina pigmentines dėmes, bet ir kovoja su senėjimo požymiais, mažina raukšles, stangrina odą, gerina jos struktūrą, atlieka eksfoliaciją, atstato drėgmės balansą. 

Naudojant reguliariai pigmentinės dėmės ilgainiui tampa beveik nepastebimos, o kartais ir visai išnyksta!

Serumas dėl specialaus šviečiančių komponentų komplekso mažina melanino sintezę, normalizuoja melanogenezės procesą, skatina epidermio bazinių ląstelių dalijimąsi ir skatina pigmento atsiskyrimą. Pagerina veido spalvą, daro odos atspalvį lygesnį ir tolygesnį. Sumažina nuotraukų pažeidimų atsiradimą, turi stiprų antioksidacinį poveikį. Dėl lengvesnės tekstūros preparatas greitai susigeria į odą nepalikdamas lipnumo jausmo. Serumą tepkite ant veido, kaklo ir dekoltė srities.

Taigi, reikia kiek įmanoma laikytis sveiko gyvenimo būdo, naudoti efektyvias apsaugos priemones nuo UVA ir UVB spindulių, veido odai naudojant būtent jam skirtas apsaugos priemones, vengti būti saulėje per ilgai, nuo 10 iki 16 valandos, taip pat nesinaudoti soliariumais ar naudotis itin saikingai, veido odos nedeginant juose visai. Apsauginiai kremai veikia tam tikrą laiką, tad reikėtų neužmiršti jais pasitepti praėjus veikimo laikui, nusimaudžius vandens telkinyje. 

Saugokite ir mylėkite save, sveikos, vadinasi ir gražios.