KODĖL CUKRUS ŽALINGAS VEIDO ODAI?

Apie cukraus žalą organizmui kalbama jau daugybę metų, tačiau jam atsispirti iki šiol nėra taip jau ir lengva. Galbūt dėl to, kad jis skatina priklausomybę?

Šioje baltoje kristalinėje medžiagoje nėra jokių naudingų sudedamųjų dalių! Jis ne tik neigiamai veikia širdies veiklą, nuotaikų svyravimą, svorio augimą, bet ir odos problemas – skatina uždegimines reakcijas, raukšles, bei spuogų formavimąsi.

Suvartojus cukraus, insulino kiekis kraujyje pakyla, vyksta glikacija – cukraus molekulės (gliukozė ir fruktozė) jungiasi prie nekontroliuojamų enzimų baltymų – kolageno ir elastino, todėl šie baltymai tampa silpnesni. Tai paveikia odos stangrumą, tvirtumą ir tamprumą, lengviau susidaro raukšlės, išsausėjusi oda tampa išblyškusi.

Negana to, padidėjus cukraus kiekio kraujyje išskiriama daugiau insulino, tuomet suaktyvėja testosterono hormonai, kurie skatina riebalinių liaukų darbą. Veido odoje išsiskiria daugiau riebalų, o ši ima blizgėti, atsiranda spuogai.

Taip pat cukrus mažina ir baltųjų kraujo kūnelių kiekį organizme. Sumažėjus jų kiekiui, didėja rizika alerginių reakcijų rizikai.

Kiek cukraus galime sau leisti?

Pasaulio Sveikatos Organizacija rekomenduoja suvartoti ne daugiau 25 g, o tai yra apie 6 arbatiniai šaukšteliai cukraus. Šios normos paskaičiuotos įskaitant ir natūraliai esančius cukrus bei visas jo atmainas. Taip pat pakoregavus mitybą jums pavyks pristabdyti cukraus sukeliamus kenksmingus procesus.

 

Taigi, įvardinus visus minusus ar imsitės pokyčių?

 

Related posts

VYRO – JAUNIKIO GRIMAS. KOKS JIS TURĖTŲ BŪTI?

by Odeta
6 m. ago

ŠVELNIA ROMANTIKA IR GAIVUMU SPINDULIUOJANTIS NUOTAKOS MAKIAŽAS

by Odeta
6 m. ago

VISKAS APIE BLAKSTIENŲ DAŽYMĄ IR AKIŲ TUŠUS

by Odeta
10 mėn. ago
Exit mobile version